Podcasty UKW
Dwie kobiet i dziewczynka. Jedna kobieta siedzi z dziewczynką na kanapie. Druga na przeciwko nich na krześle. Wyglądają jak na wizycie u terapeuty. Dwie kobiet i dziewczynka. Jedna kobieta siedzi z dziewczynką na kanapie. Druga na przeciwko nich na krześle. Wyglądają jak na wizycie u terapeuty.

Wspierający Uniwersytet #17

Zapraszamy do wysłuchania #17 odcinka podcastu w ramach projektu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W 3 odcinku cyklu, o organizacji pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Polsce, odpowiemy na pytania:

  • Czego rodzic może spodziewać się w gabinecie psychologicznym?
  • Co kryje się pod pojęciem konsultacja psychologiczna?
  • Jaki zakres kompetencji posiada psycholog szkolny?
  • Po czym poznać, że potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologiczna?

Gościem i przewodnikiem po systemie pomocy psychologicznej w Polsce jest Pani dr Magdalena Miotk-Mrozowska, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pani Doktor jest psychologiem i psychoterapeutą. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Oddziału Badań nad Emocjami i Przywiązaniem SEAS Polska, jest członkiem Society of Reproductive Psychology.

Prowadzi prywatny gabinet, w którym świadczy usługi  psychologiczne i psychoterepeutyczne. Specjalizuje się w problemach wychowawczych i pracy z rodzicami oraz przyszłymi rodzicami. Pomaga w sytuacjach trudnych, konfliktowych i kryzysach życiowych. Pracuje z osobami dorosłymi, parami i rodzinami.

W ramach pracy naukowo-dydaktycznej realizuje projekty badawcze, publikuje, uczestniczy w konferencjach naukowych. Realizuje także zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii i jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Wspomagania Rozwoju Progresywni.

Z okazji rozpoczynających się Świąt Bożego Narodzenia, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Niech czas świąteczny przyniesie wytchnienie i radość ze spotkań, będzie czasem nawiązywania i pielęgnowania dobrych relacji, szczególnie z dziećmi i młodzieżą, lepszego zrozumienia i  wzajemnego wsparcia.

Można nas słuchać na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.