Podcasty UKW
na sofir siedzią dwie osoby, kbieta i dziewczynka. Są do siebie skierowne plecami,  mają zalożone ręce w lokciach i miny sutne i rozgniewane. na sofir siedzią dwie osoby, kbieta i dziewczynka. Są do siebie skierowne plecami,  mają zalożone ręce w lokciach i miny sutne i rozgniewane.

Wspierający Uniwersytet #18

Zapraszam na kolejne spotkanie z projektem Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

Tematem #18 odcinka jest: Zachowanie jako język komunikacji dzieci i młodzieży.

Pytania, na które odpowiadamy, to:

  • Czy dzieci zachowują się źle, bo tego chcą i taka jest ich natura?
  • Jakie komunikaty są zaszyfrowane w krzyku, biciu i brzydkich słowach?
  • Czy my dorośli potrafimy odczytywać potrzeby dzieci i młodzieży? Czy łatwej nam skupić się na ich zachowaniach?
  • Kiedy my dorośli tworzymy przekonanie u dzieci, że złe zachowanie się opłaca?

Gościem podcastu jest Pani dr Monika Deja, psycholog,  adiunkt na Wydziale Psychologii UKW.

Zainteresowania naukowe Pani Doktor obejmują psychologię dziecka – tej tematyki dotyczą badania naukowe, publikacje oraz wystąpienia konferencyjne.

W  ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia z  zakresu psychologii rozwoju człowieka.

Dodatkowo Pani Doktor pracuje w przedszkolu z dziećmi wymagającymi wczesnego wspomagania rozwoju i kształcenia specjalnego, prowadząc terapię psychologiczną i terapię ręki.

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka. Jest również sekretarzem redakcji „Polskiego Forum Psychologicznego”.

W ramach działań upowszechniających naukę dzieli się wiedzą i kreatywnymi pomysłami na zajęcia terapeutyczne z dziećmi, prowadząc fanpage „Psychologia w przedszkolu” na Facebooku i Instagramie.

W związku końcem roku 2021 serdecznie dziękujemy za zaufanie, jakim Państwo obdarzyliście projekt Wspierający Uniwersytet.

Życzymy Państwu, żeby Nowy Rok przyniósł zdrowie, nadzieję i obfitował w dobre relacje. Relacje pełne uwagi, życzliwości i empatii. My, jako Wpierający Uniwersytet, będziemy proponować działania rozwijające Państwa kompetencje i umiejętności służące dzieciom, młodzieży i nam dorosłym w lepszym i pełniejszym zrozumieniu siebie i otaczającego nas świata.