Podcasty UKW
Na pierwszym planie,  widac dwie dziewczynki przy stole na którym pracyją nad robotem. Na drugim planie, widac nauczyciela stojącego przy talbicy, tylem do dziewczynek. Na pierwszym planie,  widac dwie dziewczynki przy stole na którym pracyją nad robotem. Na drugim planie, widac nauczyciela stojącego przy talbicy, tylem do dziewczynek.

Wspierający Uniwersytet #20

Zapraszam na #20 odcinek podcastu w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W związku z rozpoczynającym się sezonem ferii zimowych chcemy zaproponować Państwu tematy odnoszące się do aktywności dzieci w przestrzeni pozaszkolnej.

W dzisiejszym odcinku podpowiemy, jak z pomocą zajęć Minecraft i Robotyki zaszczepić w dzieciach pasję do matematyki.

Dodatkowo odpowiemy na pytania:

  • Co stanowi o wartości takich zajęć?
  • Na co należy zwrócić szczególną uwagę, żeby one były wartościowe?
  • O co powinniśmy zapytać, zanim zapiszemy dziecko na takie zajęcia?
  • Co powinno nas zainteresować lub zaniepokoić?

Gościem podcastu jest Pani dr Katarzyna Chmielewska doktor nauk matematycznych, adiunkt w Katedrze Funkcji Rzeczywistych i Algebry w Instytucie Matematyki UKW.

Pani doktor jest doświadczonym naukowcem, wykładowcą akademickim, nauczycielem szkolnym, a także akredytowanym tutorem, certyfikowanym coachem i trenerem biznesu.

Uczy przedmiotów matematycznych i społecznych (np. matematyki inżynierskiej, statystyki matematycznej, komunikacji społecznej), a także towarzyszy swoim podopiecznym w ich rozwoju naukowym, zawodowym i osobistym.

Prowadzi badania naukowe na pograniczu informatyki i dydaktyki matematyki w zakresie konstruktywnych metod uczenia się z wykorzystaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) w powiązaniu z uczeniem się kompetencji wymaganych przez rynek pracy przyszłości.

Opublikowała m.in. cykl artykułów związanych z edukacyjnym aspektem Mathability jako obszaru kognitywnej infokomunikacji. Za całokształt osiągnięć edukacyjnych otrzymała ogólnopolski tytuł EduInspiratora.

Czekamy na Państwa opinie i komentarze pod adresem mailowym: podcasty@ukw.edu.pl

open.spotify.com