Podcasty UKW
na zdjęciu jest 3 dzieci. Każde dziecko ma  duęe okulary, nakrycie głowy w postaci durszlaka  na czubky którego jest świecąca się żarówka.Dzieci są uśmiechnięte. na zdjęciu jest 3 dzieci. Każde dziecko ma  duęe okulary, nakrycie głowy w postaci durszlaka  na czubky którego jest świecąca się żarówka.Dzieci są uśmiechnięte.

Wspierający Uniwersytet #23

Zapraszam na #23 już odcinek podcastu w ramach projektu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W tym odcinku przyjrzymy się jednej z najważniejszych kompetencji szkolnych czyli samoregulacji uczenia się.

Odpowiemy na pytania:

  • Co to jest samoregulacja uczenia się i co się na nią składa?
  • Kto i jak może pomagać dzieciom rozwijać te umiejętności?
  • Jak wiedza o sobie i inteligencje personalne  wspierają samoregulację uczenia się?

Gościem jest Pani doktor Małgorzata Tyszkowska, pedagog, dydaktyk, metodyk nauczania języka angielskiego dzieci.

Pracę doktorską na temat samoregulacji uczenia się i jej wybranych uwarunkowań przygotowywała pod opieką naukową prof. dr hab. Ewy Filipiak, Kierownika Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji na Wydziale Pedagogiki UKW.

Autorka książek : „Ja - najbardziej niezwykła opowieść na świecie” (2020) dedykowanej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wspierającej rozwój inteligencji personalnych oraz „Samoregulacja uczenia się. O budowania przestrzeni i wsparciu ucznia” (2022).

Ostatnia książka powstała jako efekt badań nad samoregulacją uczenia się czwartoklasistów, którzy mierzą się z trudnościami adaptacyjnymi po przekroczeniu progu edukacji przedmiotowej.

Prowadzi wykłady i ćwiczenia z metodyki nauczania języka angielskiego dla dzieci.  Współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu i z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu. 

Od wielu lat pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia grupowe i indywidualne z języka angielskiego w przedszkolu.  Wspiera również uczniów, rodziców i nauczycieli prowadząc konsultacje, warsztaty i szkolenia w zakresie motywacji i efektywnego uczenia się. 

Refleksjami na temat swojej pracy dydaktycznej i badawczej dzieli się na blogu www.tyszkowska.edu.pl/blog