Zapraszamy na #26 spotkanie z projektem Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.
Kontynuujemy temat dorastania, tym razem opowiemy o relacjach, które w okresie dorastania podlegają transformacji.
- Czym się charakteryzują?
- Jakie znaczenie mają dobre relacje rodzinne dla budowania wartościowych relacji rówieśniczych i społecznych?
- Co my dorośli możemy zrobić, żeby wspierać młodych?
Przewodnikiem po temacie jest Pani Izabela Grzankowska, doktor w dziedzinie psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Napisała doktorat dotyczący funkcjonowania psychologicznego dzieci z bólami brzucha i ich rodziców oraz ich zakłóconej regulacji emocji.
W pracy naukowej interesuje się relacjami dzieci i rodziców oraz ich znaczeniem dla rozwoju i kształtowania się osobowości młodego człowieka, zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży, także ze spektrum autyzmu oraz szeroko pojętą psychoprofilaktyką.
Jest autorką i współautorką kilkunastu artykułów i opracowań naukowych z zakresu psychologii klinicznej i psychopatologii.
Jako psycholog kliniczny oraz psychoterapeuta zajmuje się diagnozą kliniczną, oraz prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Jako prezes Fundacji Salvus realizuje wraz z zespołem działania edukacyjne dla środowiska psychologów, nauczycieli, rodziców oraz ich podopiecznych.
Poza pracą pasjonuje ją życie rodzinne i kontakt z naturą.