Zapraszam na #27 podcast w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet ‒ przestrzeń podcastów UKW.
Zagadnienia poruszane w tym odcinku to: Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na trudne tematy, szczególnie o wojnie.
- Jak przygotować się do takiej rozmowy?
- O co powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności?
- Jak przeprowadzać takie rozmowy?
- Jaka jest rola w tym nas rodziców i środowiska przedszkolno-szkolnego?
Przewodnikiem po temacie jest Pani dr Karolina Głogowska – psycholog, socjoterapeutka, adiunkt w Katedrze Psychologii Wychowania Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Pracę doktorską napisała na temat: „Związek zachowań rodzicielskich z funkcjonowaniem refleksyjnym matek i przywiązaniem ich dzieci w rodzinach różniących się statusem społeczno-ekonomicznym”.
W pracy naukowej interesuje się relacjami przywiązaniowymi w kontekście międzykulturowym, a także emocjonalnym funkcjonowaniem nastolatków. Jest współautorką kilkunastu artykułów naukowych w polsko- i anglojęzycznych czasopismach. Bardzo lubi pracę ze studentami.
Na co dzień łączy pracę na uczelni ze wspieraniem dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Przystań”, gdzie diagnozuje dzieci i prowadzi grupy socjoterapeutyczne dla nastolatków. Współpracuje również z Poradnią Polonijną, w ramach której prowadzi szkolenia dla polskich nauczycieli i rodziców w różnych częściach Europy, a także udziela wsparcia psychologicznego uczniom szkół polonijnych.
Prywatnie jest żoną i mamą dwóch chłopców. Wolny czas spędza aktywnie.